SON DAKİKA

Sansürsüz
Backlink

Yerli İmplant Markaları

Dolar kurundaki artıştan etkilenen sektörlerden bir diğeride sağlık sektörü. İmplant tedavisinin büyük bir kısmının ithal ürünler ile yapılıyordu. Uygun fiyatlı implant tedavisi olarak bilinen yerli implant markaları artık daha çok...

Yerli İmplant Markaları
Bu haber 17 Ekim 2022 - 19:20 'de eklendi. kez görüntülendi.

Dolar kurundaki artıştan etkilenen sektörlerden bir diğeride sağlık sektörü. İmplant tedavisinin büyük bir kısmının ithal ürünler ile yapılıyordu. Uygun fiyatlı implant tedavisi olarak bilinen yerli implant markaları artık daha çok tercih edilmeye başlıyor.

Diş implantları, bir diş hekiminin bir kişinin çene kemiğine yerleştirdiği yapay yapılardır. Bir kişi bir veya daha fazla dişini kaybetmişse implanta ihtiyaç duyabilir. Diş implantı, eksik dişin yerini alan bir yapıdır. Cerrah, vida benzeri cihazlarla çene kemiğine bir implant yerleştirir ve kron adı verilen yapay bir diş için çapa görevi görür.

 

Yerli implant fiyatı

Abutment adı verilen bir cihaz, yapay dişi diş implantına bağlar. Taç, kişinin ağzına ve dişlerinin rengine uyacak şekilde özel olarak üretilmiştir. Kronlar doğal dişler gibi görünür, hissedilir ve işlev görür. İmplant hakkında merak edilen diğer bir husus ise fiyatlarıdır. Bu konuda implant fiyatını etkileyen pek çok unsur bulunsa da implant markaları bu konuda ayrı bir yere sahiptir. Bu nedenle de Yerli İmplant Markaları incelenmesi gereken bir durumu oluşturur. Bunlar ise;

  • AstraTech Diş implantları
  • OSSTEM ve Hiossen implantları
  • Ankylos diş implantları
  • Dentsply Diş implantları
  • Straumann implantlar
  • Nobel Biocare implant
  • Biomed implant
  • BioHorizons İmplant

 

İmplant Uygulamaları

Yerli İmplant Markaları kadar merak edilen bir diğer husus ise implant uygulamalarıdır. Diş implantı, çürük, diş eti hastalığı, yaşlanma veya travma meydana gelirse tek bir eksik dişin, birden fazla eksik dişin veya hatta tüm kayıp dişlerin yerine konulabilir. Tek diş kaybı durumunda, yedek protezi yerinde tutan bir implantı çenenize sabitleyen bir diş implantı, çapa yapmak için komşu dişlerin bir kısmının çıkarılmasını gerektiren bir diş köprüsünden çok daha iyidir.

 

diş hekimi İmplantların çıkarılabilir yapay dişler olan protezlere göre birçok avantajı vardır. Diş implantları, kemikteki eksik dişlerin yerini alan armatürlerdir. İmplantların başarı oranı yüksektir ve uzun vadeli faydalar sağlayabilir. Bazı kişilerin ağızlarını diş implantlarına hazırlamak için ek prosedürlere ihtiyacı vardır. Bunlar genel maliyeti artıracaktır. Gerekli implant sayısı ve türü de maliyeti artırabilir. Diş implantı ameliyatını düşünen herkes, diş hekimine kendileri için doğru olup olmadığını sormalıdır. Bu nedenle de Yerli İmplant Markaları ayrıca bilgi almak avantajlı olacaktır. Diş implantları, tek bir eksik dişten tam ağız restorasyonuna kadar her türlü dişin yerini almak için kullanılabilir.

İlginizi çekebilir: https://www.doktorya.com/yerli-implant-fiyatlari

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA