SON DAKİKA

Sansürsüz
Backlink

Musa Eroğlu‘ndan veliahtı Yüksel Didikoğlu’na tam destek.

Yüksel Didikoğlu kısa bir süre önce yayınlanan ve 12 eserden oluşan ( Usta işi usta izi ,Musa Eroğlu Türküleri ) adlı albümü ile dinleyicisi ile buluştu. Yayın tarihinden itibaren dinleyici...

Musa Eroğlu‘ndan veliahtı Yüksel Didikoğlu’na tam destek.
Bu haber 17 Nisan 2024 - 1:15 'de eklendi. kez görüntülendi.

Yüksel Didikoğlu kısa bir süre önce yayınlanan ve 12 eserden oluşan ( Usta işi usta izi ,Musa Eroğlu Türküleri ) adlı albümü ile dinleyicisi ile buluştu.

Yayın tarihinden itibaren dinleyici tarafından yoğun ilgi ile beğeni ile karşılanan albümün 3 eseri (Mihriban,Kına Nazlım ve Halil ibrahim )türküleri Musa Eroğlu ve Yüksel Didikoğlu ile düet şeklinde yeniden yorumlandı.

2013 yılında özel bir ulusal kanalda yayınlanan VELİAHT isimli yarışma programında Musa Eroğlu’nun veliahtı olarak katılan ve yarışmanın birincisi olan Yüksel Didikoğlu; yollarının kesiştiği günden beri müzik birlikteliklerini usta çırak ilişkisi ile devam ettirdilerini aktardı.

Usta sanatçı Musa Eroğlu,Yüksel Didikoğlu na 12 eserini okuması için stüdyo aşamasında koçlukta yaptı. Ankara ASC stüdyolarında Ahmet Özgül aranjörlüğü ve yönetmenliğinde çalışılan albüm halk müziği dalında çok önemli bir çalışma olarak değerlendirmekte olup dinleyici tarafından çok beğenildi.

Bu albümü kendisi ve müzikal kariyeri için unutulmaz bi çalışma olarak değerlendiren Yüksel Didikoğlu,halk müziği sevenlere ve gelecek nesilere bu türküleri kendi yorumuyla aktarabilmenin gururunu yaşadığını söyledi. Büyük bir titizlikle çalışılan albüme çok değerli sanatçılar Erdal ERZİNCAN,Ahmet ÖZGÜL,Cem AKSEL, Cihan ORHAN,Ferhat ERDEM,Murat SÖĞÜT,İskender KAR ,Sedat AKDAĞ İlker KARSAVURAN Ömer ŞENTÜRK ,Burak ÇAKIR,Eren Can YILDIZ gibi önemli isimler ve diğer müzisyen dostları enstrumanları ile önemli katkıda bulundular , her birine sonsuz teşekkürlerini ileten sanatçı bu güzel isimlerle çalışmanını ayrı gururunu yaşadığını belirtti.

Halk müziğinin geri planda tutulduğunu belirten sanatçı, gerçek türkü severlerin bu tür çalışmalara gerekli önemi vereceklerine inandığını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA