SON DAKİKA

Sansürsüz
Backlink

En centilmen gazeteci Yaşar Şenyüz’e “Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü”

Geçtiğimiz akşam Garal Tekstil ana sponsorluğunda, Yeşilköy Wow Hotel’de gerçekleştirilen “Sinemanın Kral ve Kraliçesi” yarışması gala gecesin de, her yıl gelenek haline gelen “Yaşayan Değerlere Saygı” bölümünde, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Tamer...

En centilmen gazeteci Yaşar Şenyüz’e “Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü”
Bu haber 09 Eylül 2023 - 0:53 'de eklendi. kez görüntülendi.

Geçtiğimiz akşam Garal Tekstil ana sponsorluğunda, Yeşilköy Wow Hotel’de gerçekleştirilen “Sinemanın Kral ve Kraliçesi” yarışması gala gecesin de, her yıl gelenek haline gelen “Yaşayan Değerlere Saygı” bölümünde, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Tamer Yiğit’e ve Türk tiyatro sahnelerinin duayen ismi Nevra Serezli Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü aldılar. Magazin gazeteciliğinde elli yılı geride bırakan gazeteci Yaşar Şenyüz’de Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü’ne layık görüldü. Ödülleri Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı verdi.

Aynı zamanda magazin gazeteciliğinde usta bir isim olan ve gecenin sunuculuğunu üstlenen Tayyar Işıksaçan meslektaşı Yaşar Şenyüz’ü takdim ederken; “Meslek hayatına yarım asır önce başladı, yaşamı boyunca Moda Fotoğrafçısı, Afiş Tasarımcısı, Kültür Sanat ve Magazin Gazetecisi olarak moda ve sanat dünyasına binlerce eser kazandırırken, birçok kişiyi ellerinden tutarak onları moda ve sanat dünyasına kazandırdı bu ödülün adı en çentilmen gazeteci ödülü olsa yine ona verirdik” diyerek Yaşar Şenyüz’ü sahneye davet etti. Ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlının elinden alan Şenyüz’e Karadağlı espri yaparak “Yaşar Ağabey, konuşma yaparken beni arkada çok bekletmesen iyi olur, sonra ne oluyor biliyorsun.” Demesi gülüşmelere ve alkışa sebep oldu. Karadağlı, yarışmayı çok önemsediğini ifade ederek, “Buradan çıkan gençler televizyon ya da sinemada çok güzel işler yapıyor. Devam etmesini gönülden istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA