SON DAKİKA

Sansürsüz
Backlink

Doya Doya Sağlık TV şimdi yayında

Gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bugüne kadar pek çok çalışmaya imza atan Sabri Ülker Vakfı, Doya Doya Sağlık TV isimli YouTube projesini hayata geçirdi. Bilimsel...

Doya Doya Sağlık TV şimdi yayında
Bu haber 17 Ekim 2022 - 5:12 'de eklendi. kez görüntülendi.

Gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bugüne kadar pek çok çalışmaya imza atan Sabri Ülker Vakfı, Doya Doya Sağlık TV isimli YouTube projesini hayata geçirdi. Bilimsel içeriğe odaklanarak kamuoyuna güncel bilgiler sunmayı amaçlayan Doya Doya Sağlık TV’de sağlık ve gıda konularında birçok önemli uzman ve bilim insanı yer alıyor.

“En güncel çalışmaları zengin bir içerikle sunacağız”

Beslenme bilimine ilişkin en güncel bilgileri ve son çalışmaları, Doya Doya Sağlık TV kanalı üzerinden zengin ve doyurucu içeriklerle sunacaklarını belirten Sabri Ülker Vakfı Genel Sekreteri Selen Tokcan“Toplumda dengeli beslenme alışkanlıkları kazandırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz bu yeni projemizle çok geniş kitlelere ulaşacağımıza ve önemli bir farkındalık sağlayacağımıza inanıyoruz. Beslenmenin zihinsel ve bedensel sağlığa katkılarını önemseyen, gıdalara, yemek yapmaya, farklı tariflere ve bilime ilgi duyan herkesi kanalımıza bekliyoruz” dedi.

Milyonlara ulaşılması hedefleniyor 

İçeriği her hafta yenilenecek olan Doya Doya Sağlık TV’de ele alınacak başlıca konular; gıdalarla ilgili doğru bilinen yanlışlar, sağlıklı ve dengeli beslenme yöntemleri, sürdürülebilir mutfak alışkanlıkları, sağlık ve gıda hikayeleri şeklinde olacak. Beslenme uzmanları, doktorlar, şefler ve kanaat önderleri ile zenginleştirilecek olan ve milyonlara ulaşmanın hedeflendiği kanalın içeriğinde; sağlıklı yaşam tüyoları, beslenme önerileri, çocuklara özel beslenme içerikleri, ünlülerle sohbetler, sokak röportajları gibi bölümler de yer alacak.

Kanalın ilk konuğu halk sağlığı konusunda uzman bir isim

Doya Doya Sağlık TV, yayın hayatına halk sağlığı konusunda uzman bir isim olan Prof. Dr. Nur Baran Aksakal ile başlıyor. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Çevre Sağlığı Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nur Baran Aksakal, Doya Doya Sağlık TV kanalında hem sokak röportajlarında halkın söylemlerini yorumlayacak hem de halk sağlığı hakkında yıllardır elde etmiş olduğu uzmanlığı “Bilim Ne Söylüyor?” programında toplum ile paylaşacak.

Programın ilk bölümünde aile hekimliği üzerine bilgi veren Aksakal, “Aile hekimine yılda bir kez kontrol amaçlı gitmelisiniz” dedi. Aksakal, diyet konusunda da aile hekimi ve diyetisyenle beraber hareket edilebileceğini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA